Adaptační kurz 2019-2020

Adaptační kurz 2019-2020.

ADAPTAČNÍ POBYT 6. TŘÍD ZŠ a MŠ VOTICE
Letošní školní rok začal pro 59 žáků 6. tříd adaptačním pobytem v kempu Kroužky nad Moníncem. Vzhledem k tomu, že v těchto třídách vznikají úplně nové kolektivy, je naším cílem žákům vzájemné sebepoznávání a stmelování kolektivu co nejvíce usnadnit.  Zároveň je to i zajímavá příležitost pro pedagogy  a asistenty pedagoga poznat děti z jiného úhlu pohledu než z pohledu ve školní lavici a rychleji si tak zmapovat fungování kolektivu, případně včas podchytit různé sociálně patologické jevy a reagovat na ně okamžitě, což je z pohledu prevence ta nejlepší strategie.
Do programu jsme zařadily různé sebepoznávací a komunikační hry, hry zaměřené na spolupráci, pohybové aktivity, zároveň měli žáci vymezený i svůj osobní prostor na odpočinek, případně na aktivity, které si mohli sami řídit. Snažily jsme se aktivity střídat tak, aby měla možnost spolupracovat jak třída jako kolektiv, tak všechny třídy mezi sebou a navazovat tak i dobré vztahy mezi třídami.
Děkujeme všem třídním učitelům -6. A Mgr. Jaroslava Čalounová, 6. B  Mgr. Veronika Sedláčková, 6. C Mgr. Bc. Michaela Nováčková a asistentům pedagoga – Pavlína Kocourková, Lucie Kapičková, Kateřina Šobíšková za aktivní účast při vedení aktivit s dětmi.

Takto hodnotili 3 dny na adaptačním pobytu sami žáci:
Byla tu dobrá atmosféra a hodně jsme se skamarádili. Program se nám líbil, nejvíc hra Evoluce, Molekuly, hra na slepce a divadlo. Pokoje byly čisté a tábořiště také. Moc se nám tu líbilo a rádi se sem vrátíme.“
                                                                                Václav Horešovský, Adam Filip, Karel Jirec, Marek Zamazal
Jsme rádi, že jsme sem jeli, bylo to tu super. Všichni byli pozitivní, paní učitelky zase trpělivé. Jídlo tu bylo též dobré, všichni jsme se lépe poznali. Chaty jsou útulné a hezké. Všechny aktivity byly dobře zorganizované.“
                                                                                                      Adam Brejla, Kryštof Bubník, Vojtěch Vršecký
Bylo to tu moc fajn. Velice nás naplňovala spolupráce celé třídy a moc nás potěšilo, že se z nás stal kolektiv. Nejlepší na tom bylo, že nás spojily do kolektivu hry, které nás moc bavily. Chtěly bychom si někdy tento zážitek zopakovat. Doufáme, že i jiné třídy si to tu tak užijou.
                                                      Kateřina Léblová, Daniela Žáková, Natálie Janovjaková, Veronika Holická

školní psycholožka Mgr. Andrea Sudová