Kategorie: Aktuality

Poděkování GHANA

Poděkování GHANA.

Již cesta do Ghany je velice zajímavá a také zdlouhavá. Nasednete v Praze na letadlo, odletíte do Londýna, kde počkáte na přestup na přímou linku do Accry, což je hlavní město Ghany. Pro nás Evropany je to při výstupu z letadla pěkný šok, je tam hodně teplo, ale ještě větší vlhko, člověk si tam připadá jako v prádelně.
Ve městě žijí lidé, co se mají celkem dobře (srovnatelná třeba s naší Prahou). Jen je tu neustálý problém s elektřinou, často se stává, že nejde 2 hodiny někdy kolikrát za den.
Větší problém je s chudými lidmi, co žijí v plechových chatrčích na okraji celé Accry. Obklopí vás houf špinavých dětí, co vás prosí o peníze na jídlo.
Naše cesta pokračovala do Kumasi. Ghaňané jsou velice přátelští, necítíte se tam jako bílí cizinci. Nejhezčí jsou výlety do divočiny, kde opravdu člověk pozná zdejší život, a ten není opravdu snadný. Někteří domorodci, co žijí v chatrčích, občas splácaných z hlíny a větví, musí chodit pro vodu několik kilometrů v neustálém horku, žijí bez elektriky, koupelny, WC a dalších běžných věcí, které bereme jako samozřejmost.
Hlavní obživa domorodců je koza, jsou opravdu všude. A dále pak focení s cizinci a výroba suvenýrů. Úřední jazyk je angličtina, protože by se mezi sebou nedomluvili. V Ghaně se mluví ještě dalšími 76 jazyky.
Počet obyvatel Ghany je 27 a půl milionu.
Any = ano
Deby = ne
Oholo = holka
Autor Angela Ella Danquah, žákyně 3.A

print Formát pro tisk