Úspěšní řešitelé matematických soutěží 2020

Úspěšní řešitelé matematických soutěží 2020.

V letošním školním roce se žáci naší školy opět zapojili do matematických soutěží pořádaných celorepublikově. Díky pravidelnému zařazování netradičních úloh do výuky matematiky jsou žáci dobře připraveni na řešení náročných soutěžních úloh a jsou schopni uspět i na úrovni celého okresu. V prosinci měli žáci možnost řešit doma školní kolo matematické olympiády, v kategorii pro 5. ročníky uspěli a postoupili do okresního kola ve Vlašimi žáci Jan Petran, Antonín Štěpán a Tereza Volevecká, všichni ze třídy 5.C. Jan Petran a Tereza Volevecká se zúčastnili okresního kola a opět uspěli, za což jim patří velká gratulace! Zařadili se tak mezi 13 nejlepších řešitelů z celého okresu. Na konci ledna se dále konalo školní kolo Pythágoriády, v kategorii  pro 5. ročníky uspěl Nicolas Novotný z 5.A, v kategorii pro 6. ročníky Jan Škramlík z 6.B a v kategorii pro 8. ročníky Zdeněk Koukal z 8.A, Jan Brabenec z 8.C a Dominik Vaněk z 8.B. Všichni jmenovaní žáci postupují do okresního kola, které se koná na konci března ve Vlašimi. Budeme jim držet palce, aby byli tak úspěšní jako jejich spolužáci v matematické olympiádě!
Mgr. Veronika Sedláčková, učitelka matematiky ZŠ Votice