Zdroj: http://www.zsvotice.cz/./index.php?a=index-aktuality/skolni-kolo-atleticke-vsestrannosti-2018  •  Vydáno: 6.6.2018 10:16  •  Autor: JB

Školní kolo atletické všestrannosti 2018

Školní kolo atletické všestrannosti 2018.

V pátek se na votickém stadiónu konalo školní kolo atletické všestrannosti pro žáky prvního stupně. Během druhého pololetí školy soutěží žáci v hodinách tělesné výchovy ve skoku dalekém, běhu na 50m a v hodu kriketovým míčkem. Ti nejlepší pak reprezentují svou třídu a soutěží se svými stejně starými kamarády. Na konci soutěží jsou vyhodnoceni  nejlepší z děvčat a chlapců  jednotlivých ročníků. Ti nás pak reprezentují v oblastním kole atletické všestrannosti a měří síly s dětmi z okolních škol.
V letošním roce byl pro nás tento den výjimečný, protože se zároveň konalo i slavnostní otevření zmodernizovaného stadiónu. Byla nově upravena běžecká dráha, rozběh a doskočiště pro skok daleký, nově vznikl prostor pro skok vysoký a vrh koulí. Nové podmínky pro sport a krásné počasí přispělo k našim výborným výkonům.
Slavnostního otevření a poté i předávání odměn a medailí nejlepším sportovcům se zúčastnil starosta města pan Jiří Slavík a místostarosta pan Jan Kučera. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kdo se na zlepšení podmínek pro naše atletické výkony podíleli.

Marcela Kratochvílová